بیانیه مدیرعامل

با توجه به ترکیب اقتصاد ایران و شرایط بازارهای بین المللی،توسعه بخش صنعت شغل های محدودی ایجاد می کند،زیرا امروز هزینه های تولید مدرن با اتوماسیون کاهش یافته است و نیاز کمتری به نیروی انسانی وجود دارد از سویی هر صنعتی که بخواهد توسعه پیدا کند ،نمونه چینی و اروپای شرقی ارزان آن محصول وجود دارد.لذا با توجه به موارد فوق ساماندهی و کارآفرینی برای جوانان در مقوله صنعت در کوتاه مدت پاسخگو نیست و به دو دلیل بخش خدمات می تواند اشتغال آفرین باشد؛اول نیاز کمتر به سرمایه و دوم امکانات مناسب برای توسعه این بخش.البته دربخش کشاورزی،صنایع تبدیلی و مشاغل خانگی هنوز جای کار برای توسعه وجود دارد زیرا هم می تواند شغل ایجاد کند و هم می توان با توسعه آن زمینه های صادرات را فراهم کرد.

۱- در حوزه رسانه ، تبلیغات و خدمات فضای مجازی

نیروی کار ماهری دربین فارغ التحصیلان دانشگاهها داریم که می توانند،حوزه کارآفرینی استارت آپ را فعال کنند.در زمینه بازاریابی نیز می توان شرکت های بسیاری تاسیس کرد که بتوانند خدمات ارایه کنند.

۲- در صنعت ساختمان

موضوع ساختمان های سبز،مقاوم سازی ساختمان دربرابر زلزله و آسیب های طبیعی خرید و فروش و اجاره اینترنتی و بازار تهاتر در صنعت ساختمان مقوله هایی هستند که می تواند محور شغل های خدماتی جدیدی در صنعت ساختمان باشد.

۳- در زمینه بازار یابی ، توسعه بازار

می توان شرکتهای استارت آپی جدیدی را تاسیس و فعال نمود که نمونه این شرکتها درقالب ( سامانه های تعاملی ) که به پیوست ارائه می گردد و قابل تعمیم و توسعه می باشد.

۴- در بخش کشاورزی و مشاغل خانگی

- تقریبا همه محصولات ما قابلیت رقابت در بازارهای جهانی را دارند.که پیش نیاز آن بسته بندی و رعایت اصول بازاریابی است که این امر با شرکتهای بازار یابی نوین امکان پذیر است.

- در استانداردهای جدید بین المللی زمان امر بسیار مهمی است یکی از بخش هایی که در کشور پرجمعیت هند شغل های بسیاری ایجاد کرده، خدمات الکترونیکی است.تمام امور مالی و ارتباطی کشورهای بزرگ غربی را هندی ها انجام می دهند.آنها در ساعاتی که آمریکا خواب و تعطیل است،خدمات شرکت های آنها را انجام می دهند .مدیر آمریکایی وقتی که کارش را در آخر روز تعطیل می کند،تمام اطلاعات را در اختیار مدیر هندی می گذارد.چرا ما نتوانیم در این حوزه ورود کنیم؟ حتی بسیاری از جوانان ما می توانند در ساعت کاری و تعطیلی شرکتها در داخل کشور این امر را برای شرکتهای داخلی از طریق دور کاری انجام دهند.

در کشورهای پیشرفته 85 درصد اقتصاد را خدمات تشکیل می دهدما باید تلاش کنیم که بخش خدمات را در کشور وسیع کنیم تا این بخش بتواند شغل ایجاد کند.

متاسفانه اغلب مدیران ما نه تنها آینده نگر نیستند،بلکه در گذشته سیر می کنند.

در گذشته صنعت بیشترین شغل را ایجاد می کرد، اما امروز اینطور نیست.

البته برای تحقق این امر لازم است فرهنگ سازی صورت بگیرد،زیرا متاسفانه تعداد زیادی از بیکاران ما به دنبال شغل هایی هستند که ضمن تضمین دائمی بودن کار سریع به نتیجه برسد. ولی خوشبختانه نسل جدید و جوان ما با آشنایی با اقتصاد گیگ و استارت آپهایی که در این چند ساله رشد کرده اند اقتصاد شخص محور و تخصص محور را به اقتصاد وابسته به یک شرکت بدون ضمانت وتعهد تداوم شغل ترجیح می دهند.

لذا با توجه به موارد فوق و وجود پتانسیل ایجاد شغل های خدماتی در کشور ، ما این بخشهای قابل توسعه را شناسائی کرده ایم ، طرح تجاری و مدل کسب و کار هر بخش زیر ساخت نرم افزاری و سخت افزاری و بعضی سامانه های تعاملی را تهیه کرده ایم تا بتوانیم با کمک هم این بخشها را فعال نمائیم.

باعث افتخار ما خواهد بود زمینه های قابل عرضه در بازار را جهت مشارکت با متقاضیان و علاقمندان محترم عرضه نماییم.

با احترام

مدیر عامل - کاردار

در تماس باشید